Afval inzamelen voor bovenwoningen en appartementen
Woont u in een bovenwoning of appartement? Dan verandert het inzamelen en scheiden van uw afval. In uw buurt komen nieuwe of uitgebreide afvalpunten. Hier kunt u elke dag al uw gescheiden afval wegbrengen.
Hieronder leest u meer over de nieuwe afvalpunten in uw buurt. Goed om te weten: we werken deze pagina steeds bij.
Wat verandert er voor mij?
Als u een containerruimte in uw flat gebruikt:
restafval | dit blijft hetzelfde |
papier en karton | dit blijft hetzelfde |
pbd (plastic, blik, drinkpakken) | ondergrondse container |
gft (groente, fruit en tuinafval) en etensresten | ondergrondse container |
Als er voldoende plek is in uw containerruimte plaatsen we de pbd container hierin.
Als u gebruik maakt van verzamelcontainers in de buurt
We breiden afvalpunten uit met containers voor
- pbd
- gft & etensresten
- papier & karton
Soms verplaatsen we een afvalpunt naar een nieuwe plek. U krijgt hierover een brief.
Gooit u nu nog pbd zakken weg op vaste ophaaldagen? In de nieuwe situatie kunt u deze kwijt in de pbd container bij het afvalpunt.
U kunt uw afvalpas die u nu heeft voor de restafvalcontainer straks gebruiken voor alle containers. Met deze pas opent u de containers voor restafval, plastic en gft & etensresten. Voor de papiercontainer heeft u geen pas nodig.
Op de pagina Afval van huishoudens leest u wat u doet als u uw afvalpas kwijt bent.
Als we weten wanneer uw wijk aan de beurt is, zetten we alle veranderingen op deze pagina. U ziet dan precies
- waar we afvalpunten uitbreiden of nieuwe plaatsen
- welke afvalpunten verdwijnen
- waar we gft-containers bijplaatsen
Bekijk het overzicht van wijken
Planning afvalpunten Sterrenburg
Vanaf 17 maart starten we met de werkzaamheden. Op woensdag 8 mei kunt u de nieuwe afvalpunten gaan gebruiken. We sturen u de informatie daarover op.
Planning afvalpunten Crabbehof
Op woensdag 16 april zijn de afvalpunten in Sterrenburg klaar voor gebruik. We sturen u de informatie daarover op.
Kom naar de informatiekraam
Heeft u vragen over een afvalpunt of over het scheiden van uw afval? Stel ze bij de informatiekraam van HVC. U vindt ze
- op woensdag 9 april van 13:30 tot 16:30 uur bij winkelcentrum Sterrenburg dichtbij de Jumbo
- op woensdag 23 april van 13:30 tot 16:30 uur voor de Jumbo aan Lunenburgplein
U kunt het GFT-bakje ook ophalen bij Cultureel Centrum Sterrenburg, Dalmeyerplein 10. Dit kan van vrijdag 11 april tot en met vrijdag 9 mei.
- op woensdag 7 mei van 13:30 tot 16:30 uur bij winkelcentrum Crabbehof
- op woensdag 14 mei van 13:30 tot 16:30 uur bij winkelcentrum Crabbehof
De afvalcoaches van HVC geven graag uitleg en bieden u een gratis gft-afvalbakje aan. U kunt natuurlijk ook op een ander moment contact zoeken met HVC.
We zoeken altijd naar de beste plek voor een afvalpunt in uw buurt. Hier letten we op:
- een afvalpunt ligt centraal, zodat iedereen er makkelijk en veilig bij kan komen. We proberen de loopafstand zo kort mogelijk te houden
- we breiden als het kan bestaande afvalpunten uit. Soms lukt dat niet en verhuizen afvalpunten naar een andere plek of komen er nieuwe bij
- de vuilniswagen van HVC kan goed bij het afvalpunt komen
- er liggen geen kabels en leidingen onder de grond waar de container komt. Als het echt niet anders kan, verleggen we deze
- we plaatsen een ondergrondse container liever niet op een parkeerplek. Is dit toch nodig? Dan kijken we of het parkeervak ergens anders terug kan komen
- we kappen liever geen bomen voor het plaatsen van containers
Locaties van containers
Op de website van HVC kunt u uw adres invullen om de containers dichtbij uw huis te vinden. Dit geldt voor alle soorten containers zoals glas, textiel, papier, luiers en meer. Meer informatie leest u op de website van HVC/verzamelcontainers.
Verplaatste afvalpunten
Is een afvalpunt in uw buurt verplaatst? Dan heeft u een brief gekregen met informatie over het nieuwe afvalpunt. Kunt u deze brief niet meer vinden en is de restafvalcontainer al weg? Neem dan contact op met HVC.
Loopafstand naar afvalpunten
We proberen ervoor te zorgen dat niemand ver hoeft te lopen naar een afvalpunt. Toch kan een nieuw afvalpunt verder liggen dan u gewend bent. Heeft u moeite met lopen? Of kunt u om een andere reden uw afval niet naar het afvalpunt brengen? Neem dan contact op met HVC voor een oplossing.
Nieuwe afvalpunten en uw mening
U kunt uw mening geven over het nieuwe afvalpunt. Dat heet een zienswijze indienen. In dat geval heeft u een brief met uitleg ontvangen. Zo werkt het:
- de gemeente maakt eerst een voorlopig ontwerp. Na het bekend maken heeft u 6 weken de tijd om uw zienswijze in te dienen
- wij bekijken alle zienswijzen en maken daarna het definitieve ontwerp. Bent u het niet eens met dit definitieve plan en heeft u eerder een zienswijze ingediend? Dan kunt u binnen 6 weken in beroep gaan bij de Raad van State
Goed om te weten: voor een afvalpunt dat er al is en we uitbreiden, kunt u geen zienswijze indienen.
Legen van containers
HVC leegt de containers 1x per week, dit hangt af van hoe snel ze vol zitten. De meeste containers hebben een sensor die aangeeft hoe vol ze zijn. Als de container bijna vol is, krijgen de chauffeurs van HVC een seintje om te gaan legen.
Afval naast containers
Als u afval naast een container ziet staan, kunt u dit melden via Fixi. Kies bij de categorie van de melding: Afval.
Gescheiden afval krijgt een nieuw leven
- van gft en etensresten maken we biogas en compost
- oud papier verandert in nieuw papier
- plastic verwerken we tot grondstof voor nieuwe producten
Zo gebruiken we minder schaarse grondstoffen en dat is beter voor het milieu. Meer over afval scheiden leest u op de website van HVC. Hier vindt u:
- de afvalkalender, wanneer HVC het afval ophaalt
- de afvalwijzer (welk afval hoort waar) kunt u downloaden
- de verzamelcontainers, waar vindt u ze
- bij (buurt)winkelcentra en verspreid over de wijk vindt u ook containers voor glas, textiel en luiers
- afvalsoorten en tips per soort
- restafval
- grof afval
- pbd (plastic, blik en drinkverpakking)
- papier en karton
- gft & etensresten
- frituurvet
- textiel
Of bekijk de pagina Afval van huishoudens