Corry van Rhee-Oud Ammerveld aangesteld als informateur
Mevrouw Corry van Rhee-Oud Ammerveld gaat in Dordrecht aan de slag als informateur. Van Rhee-Oud Ammerveld is hiervoor gevraagd door de lijsttrekker van de grootste partij, GroenLinks-PvdA.
De informateur bespreekt met alle partijen uit de nieuwe gemeenteraad de uitslag van de verkiezingen, en welke mogelijkheden zij zien voor een nieuwe coalitie. Dit heet de informatieronde. De partijen hebben afgesproken dat de informateur uiterlijk woensdag 1 april een eerste verslag presenteert met de mogelijkheden voor een stabiel stadsbestuur. Diezelfde avond gaat de raad daarover in debat.
Wie is Van Rhee-Oud Ammerveld?
De in Dordrecht geboren Van Rhee- Oud Ammerveld (1956) is geen onbekende in de politiek. Van 2002 tot 2009 was zij gemeenteraadslid in Tiel namens de PvdA, waarvan de laatste vier jaar fractievoorzitter. Van 2009 tot 2017 was zij wethouder van economische zaken.
Daarnaast is Van Rhee-Oud Ammerveld meermaals waarnemend burgemeester geweest, van onder meer West Maas en Waal, Beuningen, Rhenen en meest recent van Lingewaard.
Meer over het proces van de (in-)formatie is te vinden op www.dordrecht.nl/formatie of op raad.dordrecht.nl/actueel/gemeenteraadsverkiezingen