Kookadvies voor drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht

Bij controle van drinkwater in de Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht is een E. coli-bacterie gevonden. Daarom geldt hier een kookadvies: Kook uw kraanwater de komende 72 uur minimaal 3 minuten vóór u het gebruikt voor het drinken, koken of tandenpoetsen.

Kijk op www.evides.nl/alert of www.oasen.nl/alert voor de actuele ontwikkelingen. We roepen bewoners op om elkaar te informeren.

Kookadvies

Kook uw kraanwater de komende 72 uur minimaal 3 minuten vóór u het gebruikt voor het drinken, koken of tandenpoetsen. Door het drinkwater drie minuten lang te koken verdwijnen eventuele bacteriën die in het leidingnet terecht zijn gekomen. Gebruik voor het koken een fluitketel of pan. Water in waterkokers en koffiezetapparaten kookt in de regel namelijk geen drie minuten achtereen. Bekijk daarvoor de gebruiksaanwijzing van het apparaat. Het kookadvies blijft gelden tot onderzoek aantoont dat het kraanwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht volledig betrouwbaar is.

Vragen?

Voor vragen kijk op de site van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid of op www.evides.nl/alert.