De gemeente vernieuwt de Spuihavengarage: in 2027 gaat de oude garage weg en komt er een nieuwe met 739 plekken voor terug. Tijdens de bouw komt er een tijdelijk parkeerterrein met 550 plekken.
Een aantrekkelijke binnenstad, nu én in de toekomst. Daar werken we aan. De binnenstad van de toekomst is een uitnodigende plek.
Ten zuiden van de N3 tussen de Oudendijk en Overkampweg ligt het Gezondheidspark Dordrecht. In dit gebied vind je onder meer het Albert Schweitzerziekenhuis, andere zorgvoorzieningen, scholen, politie en de Sportboulevard.
De Spuiweg krijgt een nieuwe inrichting als fietsstraat in twee richtingen, waar fietsers het tempo bepalen en auto’s te gast zijn. Zo ontstaat een veilige, groene en prettige toegangsweg voor bewoners en bezoekers.
Tijdens werkzaamheden en evenementen kan verkeershinder ontstaan. We zorgen voor omleidingsroutes waar dat nodig is. Ook stemmen we werkzaamheden en evenementen op elkaar af.
Op dinsdag 23 september 2025 heeft de gemeenteraad van Dordrecht de Omgevingsvisie 2.0 vastgesteld. In deze visie staan de plannen voor de toekomst van onze stad leefomgeving. Denk aan hoe we willen wonen, werken en leven.
De herontwikkeling van de locatie Karel Doormanweg (Kompaslocatie) is in volle gang.
Op en rond het Leerpark (en het naastgelegen Gezondheidspark) is de afgelopen jaren al veel gebouwd en ontwikkeld. Het gebied is uitgegroeid tot een stedelijke knoop: een druk en levendig gebied waar veel mensen naar school gaan, werken, reizen, wonen en elkaar ontmoeten.
Op het oude terrein van voetbalclub OMC in Dubbeldam komen nieuwe huizen. Het 3.8 hectare grote terrein biedt ruimte aan 75 nieuwbouwwoningen. In de nieuwe wijk Oudland komen 50 koopwoningen en 25 sociale huurappartementen.
In Stadsas Dordt werken we aan de toekomst van het stationsgebied. Een station tussen park en binnenstad. Waar verder in Nederland vind je dat?