Nieuwjaarsreceptie op 7 januari in Dordrechts Museum
De traditionele nieuwjaarsreceptie van de gemeente Dordrecht vindt dit jaar voor het eerst plaats in het Dordrechts Museum, op dinsdag 7 januari. Bezoekers van de bijeenkomst kunnen vooraf gratis de tentoonstelling Liberté bezoeken. Het thema van Liberté sluit goed aan bij de viering van 80 jaar bevrijding in mei 2025.
De expositie Liberté, Ary Scheffer & de Franse Romantiek trekt (inter)nationale belangstelling. Het is voor het eerst dat er zoveel schilderijen uit de Franse Romantiek in Nederland bij elkaar te zien zijn. De werken van Delacroix, Ingres, Géricault, Vernet, Delaroche, prinses Marie van Orléans, Rousseau, Bonheur en Scheffer zelf vertellen het verhaal van deze meeslepende periode uit de Franse geschiedenis. Op 7 januari zijn ook twee andere tentoonstellingen te bezoeken: Zwart op Wit en Rivier Boot Stad.
Tijden
Het Dordrechts Museum is open via de hoofdingang vanaf 18.30 uur. Om 20.00 uur begint de receptie in het museumrestaurant Art & Dining, via de ingang Museumstraat 38. Om 20.30 uur sluit het Dordrechts Museum de deur, de receptie is tot 22.00 uur te bezoeken.
Ontmoeten
Het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad zijn aanwezig op de receptie en hopen veel stadgenoten te ontmoeten. Tijdens de nieuwjaarsreceptie receptie is er een voordracht door stadsdichter Swendeline Ersilia, muziek door een ensemble van het Dordrechts Philharmonisch Orkest en een nieuwjaarstoespraak van burgemeester Peter van der Velden.