Lange Geldersekade weer open

De werkzaamheden aan de Lange Geldersekade zijn klaar. De weg is vanaf vrijdag 9 december weer open voor al het verkeer.

De kadestrook is vervangen en voorzien van een korte damwand die de bomenstrook afschermt van het rijweggedeelte. De parkeerplaatsen aan de kant van de grote kerk zijn weg en beide fietsstroken kunnen nu gebruikt worden. De kant aan het water blijft helemaal vrij voor voetgangers en biedt een mooi zicht op de haven.

De bomen schilderen we op een later moment nog wit. Dit is tegen het verbranden van de nog kwetsbare jonge bast in de zomer. Deze witte verf verdwijnt vanzelf en de boom is dan in staat de zon te weren.

2023

In januari bestraten we de weg die nu open ligt aan de Nieuwe haven. Tijdens dit werk is er een omleiding die achterlangs Lef gaat. Deze omleiding is vaker gebruikt. Zodra dit werk klaar is, starten we met het verhelpen van het rijspoor in de Korte Engelenburgerkade. Ook maken we dan de aansluiting met de Lange Gelders kade in orde.